manuál na chalupu

Příjezd: Zapojit do zásuvky bojler (dolní koupelna) a ledničky, mikrovlnku, rychlovarnou konvici (kuchyně). Zapnout hlavní přívod vody (uzávěr s velkou červenou rukojetí pod schody ve sklepě). V námořnickém pokoji (č.4) ve skříni jsou čisté utěrky na nádobí a ručníky k umyvadlům

Odjezd: Jističe se nechávají zapnuté, jen je potřeba vyndat ze zásuvky ledničky (a nechat otevřené), rychlovarnou konvici, mikrovlnku (to vše v kuchyni) a bojler (dolní koupelna). Vypnout hlavní přívod vody (uzávěr s velkou červenou rukojetí pod schody ve sklepě). 

Pokud si s někým vyloženě předáváte klíče, není nutné vypínat el. spotřebiče ani vodu :-)

Vytřít koupeny, kuchyňku, spodní chodbu a saunu (pokud jste použili). Zamést ostatní pokoje a pokud máte chuť (nebo je to potřeba) tak také vytřít :-) Z ledniček si odvezte vše, nic v nich prosím nenechávejte. Co můžete na chalupě nechat jsou potraviny jako cukr, sůl, čaj, kafe... Použité utěrky a ručníky hoďte za dveře na půdu do krabice.

Připravit dřevo pro další chalupáře do výklenku u krbu a naštípat dřevo, alespoň na první zátop.

Odpadky: Naše popelnice je před chalupou vlevo - hnědá č.89, pokud je plná, můžete použít i černou s bílými záplatami č. 367. Jinak třídíme odpad, 100 metrů směr Hřebečná jsou popelnice na plasty, sklo a papíry.

Sauna: na cihle za ovládací krabicí je šipka a pod ní najdete (tajný) :-) vypínač, ten zapněte (musí se rozsvítit na ovladači dvojtečka) a pak už jen vypínač na krabici a cca za 45 min můžete nastoupit :-) Po sauně nechte do druhého dne otevřené dveře sauny a zároveň větračku okna naproti. Druhý den zavřete jak saunu, tak okno.

Topení: topte, ať vám je teplo a nezapomeňte přikládat :-) Ve společenské místnosti (hodovně) je krbová vložka s výměníkem a ta vyhřívá vodu do všech radiátorů. Zároveň je vedle ní elektrokotel, který se automaticky sepne, pokud voda v oběhu klesne pod 30 stupňů (tedy když nebudete topit). Zároveň je ovládán dálkovým termostatem, který je v pokoji číslo 1. Na krbu je ručičkový teploměr, který při běžném provozu ukazuje 40-50 stupňů. Když přikládáte, podívejte se jestli nepřesáhl 60 stupňů, pokud ano, počkejte s přiložením a dál sledujte teploměr, pokud by přesáhl 80 stupňů, něco je špatně, vyhoďte hořící dřevo z krbu do plecháče na popel a volejte strýčka Toma. ps: pro uklidnění: naštěstí na tento scénář ještě nikdy nedošlo, tak snad nebudete první :-) Je vhodný vynášet popel každé ráno před zatopením do plecháče a z něj (až vychladne) do popelnice.

V námořnickém pokoji (č.4) ve skříni jsou čisté utěrky na nádobí a ručníky k umyvadlům. Zároveň je to skříň, kde jsou erární věci, které můžete použít, pokud jste zapomněli např. spacák atd.